Sürekli Aktiviteler Nedir?

Sürekli Aktiviteler olarak adlandırdığımız kısım, Hukuki Bilimler olarak mutad aralıklarla düzenlediğimiz aktivitelerimizdir. Bu aktiviteler bir kereye mahsus olmayıp belirlenen periyotlarda tekrar etmektedir.

Sürekli Aktiviterle Amaçlanan Nedir?

Sürekli aktiviteler ile amaçlanan, Üyelerimizin hukuki bilgi ve becerisinin artırılmasıdır.

Neler Yapılmakta ?

Sürekli Aktivitelerde kitap okuma, film izleme, tiyatro etkinlikleri gibi süreklilik arzedece, üyelerimizin hukuki ve kültürel dağarcığına katkı sağlayacak ve ufuklarını açacak aktiviteler yapılmaktadır.

Kimler Yararlanabilir ?

Söz konusu aktivitelerimizden sadece üyelerimiz yararlanabilmektedir.

1- HUKUK OKUMALARI

Üyelerimizin hukuki düşünce sınırlarını geliştirecek, nitelikli eserler ışığında kitap okumaları yapılmaktayız. Bu kapsamda üyelerimizin daha geniş ve zengin bir bakış açısına sahip olmalarına destek olmaktayız


 

2- SİNEMA GÜNLERİ

Derneğimiz bünyesinde üyelerimizin hukuki düşünme evrenine katkıda bulunabilecek filmler seçilerek izlenmektedir. Akabinde ise filmlerin hukuki yönden kritiği yapılmaktadır.

Sinema Günleri - Hukuki Bilimler

 

2- YERİNDE EĞİTİM PROGRAMI

Derneğimiz üyesi bulunan ve hukuk alanında uygulamalı olarak meslek faaliyetleri icra edilmektedir. Bu kapsamda başvurucularımıza staj imkanı tanınarak mesleki açıdan donanımlı bireylerin topluma kazandırılması amaçlanmaktadır.